päivityksiä

Nyt on taas päivitelty kanien tietoja, kotia etsiviä kaneja ja lisätty parit poikaset varattaviin. Jos asut kauempana ja kyyti on ongelmana niin 19.8. olisi kaneille kyyti hieman kauemmaksi, seuraavanlaiselle reitille:
Lieksa – Kuopio – Mikkeli – Lahti – Lohja. Laita sähköpostia tai soita jos joku söpöläinen kiinnostaa 😉
Muistathan kania kysyessäsi esitellä itsesi, kertoa millaista kania etsit, minkälaiseen kotiin ja mihin tarkoitukseen, näin on helpompaa katsoa onko meillä sopivaa pupulaista juuri sinulle.

15.9. on Kuopiossa Kaniyhdistyksen näyttelyt, sinne olisi tarkoitus lähteä jonkinlaisen kanimäärän kanssa, paikanpäällä voin tarvittaessa tatuoida kasvattejani maksutta. Paikalla on (yleensä) myös yhdistyksen tatuoija, jolle kuuluu muut tatuointi hommat.
Kaniyhdistyksen näyttelyistä löytyy lisää tietoa yhdistyksen sivulta.

Kuvassa poseeraa Pikkumurun Gunther, joka on saanut itselleen jo oman kodin <3

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *